Snímek obrazovky 2019-02-08 v 19.53.26.png

David Kašper

Vizionář a snílek, který okolo sebe nevidí žádné limity. Stratég, který dokáže vzít myšlenku a najít různé scénaře toho, jak z ní udělat jasný plán a cíl. Člověk milující vzdělávání jak sebe sama tak i ostatních. Aktivátor, který se nespokojí se „statusem quo” a pořád má tendenci něco posouvat dopředu a vymýšlet. A „achiever”, tedy osoba, která dokáže věci dotáhnout do konce, i když to stojí velké usilí.


58 000 000 000 USD transakcí?

Tím, že stál David u zrodu brokerských společností, které obchodují na nejlikvidnějším a největším finančním trhu na světě, tak i takové číslo zde může uvést. Jedná se o nominální hodnoty transakcí, které proběhnou měsíčně přes obchodní server v Londýně a Tokiu skrz společnosti, které spoluzakládal. Avšak nenechte se zmást, tohle číslo není obrat firmy, ale obrat transakcí. Kdyby to byl firemní obrat, to by už byl příliš úspěšný.


10 let ve fin-tech sektoru

Za 10 let se svými kolegy dokázal vybudovat mezinárodní finanční skupinu, která má ve svém portfoliu jak licencované obchodníky s cennými papíry, fin-tech společnosti, tak i podíl v privátní bance. Díky skupině Purple Holding nyní může rozvíjet další projekty, které na tyto společnosti navazují, a tvořit tak nové a unikátní produkty.


Globální rozsah z malého městečka pod horami

David pochází z malého městečka z Beskyd, ale to mu nezabránilo v tom, aby vedl úspěšná setkání v Tokiu, Singapuru, Dubai, Zurichu a dalších městech všude po světě. Jeho společnosti mají kanceláře různě po Zemi. V mládí si vysnil, že by chtěl létat po velkých městech kupovat firmy či sjednávat významné kontrakty. Nebo mít jako ve filmu Záměna firmu obchodující na burze. Obojí se mu splnilo.


Od start-upisty až po investora a majitele

Za svůj pracovní život prošel všemi fázemi, které čekají úspěšného podnikatele. Od malé firmičky, kde je člověk sám sobě šéfem, přes řízení týmu, po řízení managementu a následném předání svých kompetencí novému vedení, kde nakonec působí jako neexekutivní člen týmu. Nyní se věnuje jak investicím v rámci holdingu, tak i vlastním seed investicím do zajímavých nápadů.


Když má někdo dost, měl by pomáhat druhým

Tím, že David je úspěšný v tom co dělá, tak se věnuje i činnostem, které jsou prospěšné ostatním. Stal se členem rady v Purple Foundation, kde se věnuje především vzdělávacím projektům. Neustále se snaží hledat možnosti, jak spojovat podnikání s pomoci ostatním. Pravidelně daruje dovolenou někomu, kdo si to nemůže dovolit nebo si ji zaslouží za to, čím přispívá světu.


Předávat znalosti = napsat knihu

Během své podnikatelské a manažerské kariéry sepisoval techniky, které sám používal ve své práci. Na základě těchto zápisků vzikla kniha Aximan - Stopy Spokojeného Manažera, která se snaží dát údernou formou začínajícímu podnikateli a manažerovi sadu myšlenek, které by jej mohly inspirovat a napomoci mu k úspěchu.